Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dolní Orlice

  Co se týče fotografií,které jsou zde,musím poděkovat Jardovi Čeřeňovi za fotky Horní Orlice a majitelce penzionu Čertovka paní Kotkové za fotky školy.Ostatní fotografie jsou z mého archivu,ale stále nacházím nové a nové.Poslední, co jsem objevil je foto chalupy,která už dávno neexistuje a na jejím místě nyní stojí dům mé rodiny,tedy rodiny Faltových.Tímto bych také poprosil vás,kteří tyto stránky shlédnete,a chtěli byste se podělit o vaše fotografie ,dejte mi prostřednictvím těchto stránek vědět.Předem vám děkuji.  

  Přidal jsem nové fotografie z archívu pana Kreusela,a chtěl bych mu tímto poděkovat.  Další nové příspěvky jsou z archivu Mirka Červenky,kterého mnozí z vás znají z působení  a hlavně z vedení mladých  hasičů.  Další fotografie se mi podařílo získat od Věrky Maciejkové-Dvořákové.Od ní mám dále jednu kuriozitku,která se už tak často nevidí,pionýrskou kroniku,která je vedená už od r.1973,nebudu ji skenovat celou ale nějaké stránky sem umístím,aby jste si udělali obrázek jak a čím jsme se kdysi bavili.  Také se mi dostali do rukou kroniky mladých hasičů,takže stručná ukázka bude vyvěšena.Nejen že tam je i pár fotografií ale hlavně i docela slušný popis událostí s tímto sportem spojených,např.výlety do Chocně na Plamen,což byli soutěžní setkání mladých hasičů našeho okresu.  

 Dnes jsem přidal příspěvky od dalšího rodáka , z "daleké " Prahy dorazily fotografie od paní Evy Žabčíkové-Čeřenové ,za což jí velice děkuji.

  Na svých toulkách po okolí,jsem nafotil další zajímavé(doufám) fotografie,takže je připojuji do galerie,dokonce i zatmění slunce,ale vlivem počasí není tato fotka moc kvalitní.   

 Další z přispivatelů je František Urban a uvolil se poskytnout fotografie ze svého rodinného archivu.  

  Byla přidána nová rubrika-doprava  a Tichá Orlice.  

  Dalším z příspěvků jsou další fotografie od paní Žabčíkové v sekci DOPRAVA,fotografie vlakových zastávek a nádraží je dobrý nápad,chybějící objekty doplním.  Též jsem přidal nový odkaz na historické mapy ,tak se kochejte,jak to tu před mnoha lety vypadalo.   

  Jeden z dalších příspěvků je upoutávka na znovuzrozený pochod Toulání kolem Orlice,který se koná v obci Těchonín,odkaz naleznete v hlavním menu.  

Jako další přispivatel vzácných fotografií je paní Helga Bilíková - Pohlová,toho času přebívající v Příboru.Moc jí děkuji.  Tak,další kousky do sbírky historických pohledů do minulosti dorazili od Studených,konkrétně Vlasty Čumové,moc děkuji.Hlavně za tu fotku s Karlem!   

.   Přidány fotografie z akce Čarodějnice,a neco málo popisu,ještě mám pár dobových obrázků z hasičského života.

Za vydatného přispění kolegy  Pavla Vašaty z České Třebové,bylo nalezeno razítko z bývalého obecního úřadu Dolní Orlice,který zpočátku sídlil v budově školy a poté se přesídlil do objektu čp.36.